O stronie

Na stronie „Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej” znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pisma, abstrakty artykułów oraz wybrane teksty.

Strona jest wciąż w trakcie rozbudowy, stopniowo dodawane są abstrakty artykułów, aktualizowana jest wersja anglojęzyczna, uzupełniana baza autorów i tekstów. Ze względu na dużą ilość wymagających opracowania materiałów proces ten może jeszcze troche potrwać — prosimy o wyrozumiałość.

Od roku 2007 (rocznik 52) na niniejszej stronie są i będą nadal zamieszczane abstrakty w wersji polskiej i angielskiej. Gdy idzie o numery wcześniejsze, zdecydowaliśmy się na zamieszczanie abstraktów w ich formie zastanej — to znaczy takiej, w jakiej rzeczywiscie ukazywały się w czasopiśmie. Wcześniejsze tomy rzadko były wyposażone w abstrakty anglojęzyczne — częściej były to abstrakty niemieckie, francuskie, badź rosyjskie. Nie zawsze zatem będzie dostęp do polskiej wersji abstraktu, zaś podstrony nominalnie anglojęzyczne mogą zawierać abstrakty w innych językach.

W zamierzeniu na stronie mają  zostać umieszczone także pełne wersje wybranych tekstów autorskich.  Zdecydowaliśmy się jednak umieszczać tylko te artykuły, na których publikację w internecie otrzymaliśmy wyraźną zgodę autorów. Artykuły te będą upowszechniane na stronie z pięcioletnim opóźnieniem w stosunku do aktualnego tomu w wersji papierowej.

W sprawach związanych z funkcjonowaniem strony prosimy o kontakt pod adresem:

ahf@ifispan.waw.pl

Baza autorów · Baza tekstów

Switch to English version

Najnowszy tom

Tom 66/67 (2021/2022)

Pismo założone przez Leszka Kołakowskiego, Bronisława Baczkę i Jana Garewicza ukazuje się nieprzerwanie od 1957 r.

Instytut Filozofii i Socjologii PAN Archiwum Warszawskiej Szkoły Historii Idei Bibliografia Filozofii Polskiej The Interlocutor Wydawnictwo IFiS PAN Polskie Towarzystwo Filozoficzne
© Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej 1957-2010.